O mně

Jsem

Já jsem. Krásné a hluboké spojení dvou slov. Za tato 2 slova mohu přidat cokoliv, co cítím, že je v souladu se mnou samotnou. Zároveň si takto určuji i své role. Jsem žena, dcera, sestra, manželka, máma, snacha, … rolí můžeš mít, kolik chceš. Žiješ je ale naplno?

Z korporátní manažerky jsem ženou otevírající náruč jiným ženám

Já své role nežila. Zvědomění mého ženství mi hezkých pár let trvalo. Jen jsem nevědomě plula a plnila vše, co se očekávalo. Až jsem došla do bodu, kdy jsem byla věčně nespokojená, honící se za čímsi a přitom jsem chtěla stále víc. Byla jsem ženou, která se nechala vtlačit do světa mužů. Krůček po krůčku jsem se stala velmi výkonnou a schopnou ženou, avšak bez ženské energie, cítění, intuice, napojení se na sebe samu. Žila jsem ve velkém pocitu nenaplnění a v hluboké únavě ze života ve výkonu. Své ženství jsem potlačila, protože se to nehodilo. Jednoho dne jsem se ale naštěstí probudila. Pochopila jsem, že kráčím po špatné cestě a že jsem tu z jiného důvodu. A tak jsem započala svoji cestu za přijetím toho, kdo jsem.

Mateřství bylo dalším zlomovým bodem

Na své cestě již vědomějším životem jsem potkala úžasného muže. Po 10 měsících vztahu jsme se vzali a začali toužit po miminku, které několik let nepřicházelo. Tyto roky byly velkou zkouškou. Lékaři nám sdělili, že my rodiče nebudeme. Tohle mě i jeho poslalo ještě dál a více do hloubky.

Prošla jsem desítkami výcviků a seminářů, probrečela a provztekala mnoho nocí, ale nakonec jsem našla svoji cestu. Během těchto let se začaly opět otevírat mé dary, které jsem během dospívání pozavírala.

Začala jsem se věnovat ženám, jejich ženským zraněním, a nalézaly jsme společně jejich cestu k miminku.

Jsem mámou

Před lety jsem na chvíli lékařům uvěřila, že dar být mámou nikdy nezažiji. Naštěstí jsem se rozhodla jít jinudy a vzala jsem si svoji moc zpět. Cesta za prvním miminkem byla velmi trnitá. Zažila jsem ztrátu prvního syna a dcera se mi narodila předčasně císařským řezem kvůli preeklampsii. Chystala jsem se na porod doma, tedy porodní trauma z císařského řezu a následné separace na sebe nenechalo dlouho čekat. Zažila jsem navíc i 1,5 roku nepřetržitých bolestí jizvy. Porodní trauma jsme společně s dcerou překonaly a kontaktní rodičovství a respektující výchova se stala součástí našeho života. S jizvou jsem se naučila pracovat a i ta se stala mojí součástí.

Když jsem si po porodu své dcery vyslechla lékaře, že další dětí mít nemohu, věděla jsem již své. Po pár letech dorazil syn, který se narodil přirozeně a bez zásahů za 3h od prvního porodního stahu.

Všechny tyto životní rány mi ukazovaly cestu, kým mám skutečně být

Mým úkolem bylo vrátit se o mnoho let nazpět a navázat tím, co jsem v sobě nevědomě uzamkla. Již v dětství za mnou chodili různí lidé pro vyslechnutí, rady, léčení. Nevěnovala jsem tomu zvláštní pozornost. Postupem času jsem ale na vše, co jsem jako dítě uměla, zapomněla. Nechala jsem se chytit do systému a vystoupila jsem ze své síly.

Jsem žena s darem bezpodmínečné lásky

Postupně jsem znovuobjevila své dary, stále přicházím na nové a dál se objevuji. Rozhodla jsem se opět pomáhat, jako tomu bylo v dětství. Mým hlavním darem duše je bezpodmínečná láska. Pomáhat ženám na jejich cestě těhotenstvím, porodem a šestinedělím se stalo mým posláním. Kdy jindy potřebuje žena nejvíce lásky, přijetí a pocitu bezpečí než právě v tomto období.

Jsem laskavou průvodkyní tvým mateřstvím

Všechny prožitky a zkušenosti na mé cestě mě dovedly sem, do tohoto bodu. Jsem tu, abych ti byla milující rádkyní a průvodkyní celým tvým těhotenstvím, porodem a obdobím šestinedělí.  Mám velký přesah do různých technik. Pracuji s tělem i duší. Napojuji se na svou intuici, mé Vyšší já, pracuji s kraniosakrální terapií, tělem skrze dotyk, energiemi, dechem, vizualizacemi a rituály. Více o mé terapeutické práci najdeš na mém webu vitejzeno.cz.

Lucie Pelíšek - dula Litoměřice

Jsem tu pro tebe

Vše, co předávám, jsem si sama odžila a vyzkoušela na vlastní kůži. Jsem velmi vděčná za každou příležitost, kdy mohu nějaké ženě pomoci zlepšit život a poskládat chybějící dílky skládanky.

Neustále prohlubuji své vzdělání a aktuálně se zaměřuji na další vzdělávání v péči o ženy v období plánování mateřství, těhotenství, porodu a v poporodním období. Podporuji ženy v přirozeném porodu, a to i po předchozím císařském řezu (VBAC) či při poloze koncem pánevním. Specializuji se také na ženy, které potřebují z nějakého důvodu porodit císařským řezem a připravuji je na šetrný císařský řez.

Působím i jako andělská dula, kdy doprovázím ženy při ztrátách miminka (zamlklé těhotenství, předčasný porod ze zdravotních důvodů miminka či maminky).

Kontaktuj mne

Tvé osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení tvého dotazu. Tvůj e-mail, který zde zadáš, nebude použit pro marketing.

Přidej se do mé facebookové skupiny – Vítej ženo

Sleduj mne na sociálních sítích