Kineziotaping v těhotenství a po porodu

Podpoř své tělo v průběhu těhotenství a po porodu

Kineziotaping (neboli kineziologické tejpování) v těhotenství a po porodu je jednou z mála regeneračních a podpůrných metod, které mohou ženy využívat bez obav. Tejpování nemá žádné vedlejší účinky, proto je vhodné jej upřednostňovat před léčbou medikamenty či používáním fyzikální terapie.

S čím ti může tejpování v těhotenství a po porodu pomoci?

Pomůže ti při bolestech zad v oblastech kříže, beder, hrudníku či krku.

Podpoří tě při zátěži křížokyčelních kloubů a kyčlí kvůli narůstající váze v těhotenství a rozvolňování vazů.

Podrží tě při ochablém držení těla a při zkrácených prsních svalech.

Zpevní tvé břišní svaly při rozestupu břišních svalů (diastáza). Pomůže při tvrdnutí bříška (předčasné stahy dělohy).

Zredukuje otoky nohou a podpoří tok lymfy.

Podpoří hojení jizvy po císařském řezu. Uvolní tvoji jizvu po předchozím císařském řezu v dalším těhotenství a zvýší možnost úspěšného VBAC.

Pomůže urychlit proces zavinování dělohy po porodu.

Lze jej využít při městnání mateřského mléka, k podpoře tvorby mateřského mléka, k podpoře vytažení vpáčených bradavek či jako doplněk léčby při zánětu prsou (mastitida).

Od 37+0 může podpořit přípravu porodních cest a postupné spuštění začátku porodu tejpováním bodů, kterým se do té doby vyhýbám.

Kineziotaping v těhotenství a po porodu je bezpečný. Tejpujeme vždy to, co je potřeba. Před setkáním je důležité se ten den vyhnout natírání kůže oleji / krémy, protože tejpy pak hůře drží.

Tejpy obvykle drží cca 5 dní, záleží na stupni pocení a mastivosti kůže. Poté následuje 7 – 10 dní pauza. Po pauze je možné dané místo opět zatejpovat.

Využij potenciál tejpování pro řešení tvých potíží

K tejpování využívám vysoce kvalitní kineziologické pružné tejpy značky BB Tape. Můžeš si vybrat barvu, ale i materiál. Nejčastěji mám tejpy z bavlny. Mívám ale také tejpy z umělého hedvábí, který nenasákává vodu či pot a dodává lehce chladivý pocit. Pro ženy s citlivou pokožkou mám tejp pro citlivou pokožku se slabším lepidlem. V případě, že je potřeba tlumit bolest více, mám tejp s turmalínem, který funguje jako tlumič bolesti.

Péči pro těhotné proplácejí některé pojišťovny. Zjisti, jak to má tvá pojišťovna. 🙂

Kontraindikace

První trimestr, akutní infekce či zánět na kůži.

Alergie na lepidlo.

Lucie Pelíšek - dula Litoměřice

Cena za setkání

500 Kč / 30 min

Tejpování trvá různě dlouhou dobu podle počtu zatejpovaných míst. Vždy je také součástí rozhovor (anamnéza, potíže, zhodnocení předchozího tejpování, apod.). Počítej s časem mezi 20 – 45min.

Výhodné balíčky

1.350 Kč / 3 setkání

2.000 Kč / 5 setkání

Balíčky je možné uhradit na 2 splátky.

Nejčastější dotazy

Kdy nejpozději lze domluvený termín změnit?

Termín setkání můžeš změnit 24 hodin před dohodnutým termínem. Při pozdějším zrušení ti setkání naúčtuji a peníze za něj nevracím. V případě, že potřebuješ zrušit setkání z vážných důvodů, mě co nejdříve kontaktuj, ať najdeme společné řešení. Děkuji za to, že si vážíš mého i svého času.

Je možné koupit dárkovou poukázku?

Ano. Ale obdarovaná osoba by měla být naladěná na tuto formu péče. Poukaz je platný 6 měsíců od vystavení.

Kontaktuj mne

Tvé osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení tvého dotazu. Tvůj e-mail, který zde zadáš, nebude použit pro marketing.