Podpůrný a vzdělávací kurz
„Jsem máma“

Inspiruj se a upevni svou sebedůvěru ve své nové roli mámy

Podpůrný kruh je vhodný pro každou ženu, která má malé miminko, chce se dozvědět více o péči o své dítě a zorientovat se v oblasti mateřství a rodičovství. 🙂 Témata v kurzu jsem zvolila na základě dotazů žen pokládaných na poporodních návštěvách. Kurz můžeš navštěvovat už i jako těhotná a nechat se tak inspirovat, jakou cestou se jako máma můžeš vydat (doporučuji s sebou mít na určitá témata panenku – např. při zkoušení navázání miminka do šátku, základy baby masáže, apod.).

Tento podpůrný a vzdělávací kurz trvá 1,5h a scházíme se každý týden po dobu 6 týdnů. Projdeme si tak 6 témat. Kurz můžeš absolvovat celý nebo přijít na to, co tě zajímá. Sleduj vypsané termíny zde nebo na mé FB stránce Dula Litoměřice – Lucie Pelíšek. Kurz většinou vypisuji 3-4x do roka.

Co spolu probereme?

1. SETKÁNÍ

Kontaktní rodičovství a respektující výchova. Vývojová psychologie – 6 úrovní vazeb. Pravidla společného spaní. Komunikace s miminkem. Kojení (polohy, strava matky, potíže, stolice dítěte).

2. SETKÁNÍ

Vymezování hranic (rodina, okolí). Vlastní psychohygiena. Stanovení priorit pro matku a dítě. Manipulace s miminkem (držení, nošení, zvedání, pokládání, oblékání, přebalování). Nošení (nosící pomůcky, oblečení mámy a dítěte, jednoduchý úvaz šátku, nastavení nosítka).

3. SETKÁNÍ

Hygiena dítěte (koupání, stříhání nehtů, čištění zubů, přebalování – bkm, eko pleny, látkovky). Oblékání (doma, do kočárku, do nosítka / šátku). Obouvání pro první krůčky.

4. SETKÁNÍ

Příkrmy – kojené / nekojené děti. Klasické příkrmy versus BLW (stravování vedené dítětem). Pitný režim. Pomůcky ke stravování.

5. SETKÁNÍ

Pohybový a smyslový rozvoj dítěte 0-3 roky. Přetížení smyslů. Tipy na zábavu – říkanky, cvičení, hračky, knihy.

6. SETKÁNÍ

Dětské nemoci a využití aromaterapie (teplota, rýma, kašel, „prdíky“). Baby masáže (nácvik základní masáže bříška). Masážní nosné oleje a esenciální oleje pro děti.

Poporodní péči proplácejí některé pojišťovny. Zjisti, jak to má tvá pojišťovna. 🙂

Lucie Pelíšek - dula Litoměřice
Co ke kurzu získáš?

Sleva 10% - hypnoporodní relaxace "Šťastná maminka"

Sleva 10% - aromalékárnička, bylinky (dle výběru)

Lucie Pelíšek - dula Litoměřice

Termín

STŘEDA 10,30-12h

1.2., 8.2., 15.2., 22.2., 1.3., 8.3.2023

Místo

KRA Litoměřice, U Stadionu 522/4, Litoměřice

Cena za celý kurz

1.250Kč / 6x 1,5h

nebo

250Kč / jednotlivé setkání

Koupíš-li celý kurz a nějaké téma zameškáš (při omluvě do 24h předem), můžeš si setkání nahradit v dalším vypsaném kurzu.

Kontaktuj mne

Tvé osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení tvého dotazu. Tvůj e-mail, který zde zadáš, nebude použit pro marketing.