Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Afirmace pro těhotenství a porod

blog

Nádherné těhotenství a porod díky pozitivním afirmacím

Afirmace pro těhotenství a porod tě pozitivně naladí, pomohou ti soustředit se na sebe a tvé miminko a upevní tvou sebedůvěru. Pozitivní afirmace ti mohou pomoci v ujištění, že tvé těhotenství je zdravé, miminko je v pořádku, a ty jsi schopná prožít krásný a harmonický porod.

Co je to pozitivní afirmace

Pozitivní afirmace jsou určité výroky, které pomohou zvládat a překonávat negativní myšlenky a pocity. Pomáhají vytvořit si nové dráhy v mozku pro pozitivní přístup k životu. Tvé myšlenky tvoří tvoji realitu. A tím pádem i tvé myšlenky ti mohou pomoci k nádhernému těhotenství i porodu.

Afirmace jsou velmi používaná a účinná technika, a to nejen v těhotenství

Otěhotníš a začneš pečovat o své tělo, začneš zdravěji jíst, cvičíš a odpočíváš. Ale co tvá mysl? Pečuješ i o ni? Dáváš si pozor na to, jak mluvíš a o čem přemýšlíš? Představ si sebe, jak nahlas říkáš tyto věty. Která z těchto 2 vět na tebe působí lépe?

 „Plně důvěřuji sobě i miminku.“

Snad se nic nepokazí a nic se nám nestane.“

Tvé myšlenky tvoří tvoji realitu

Jak mluvíš a přemýšlíš, to také žiješ. Prvním krokem je všímavost. Začni si všímat, jaké věty říkáš nahlas a jaké myšlenky ti kolují v hlavě. Tvé myšlenky a výroky ti mohou pomoci k nádhernému porodu, ale musí to být myšlenky pozitivní. Jakmile zaznamenáš jakékoliv negativní myšlenky a s tím spojené i negativní pocity, emoce a strachy, doporučuji začít s afirmacemi. Budeš-li cítit, že potřebuješ i pomoc zvenčí, jsem tu pro tebe. V těhotenství krásně funguje kraniosakrální terapie.

Pozitivní afirmace fungují, pokud …

Pozitivní afirmace pro těhotenství i porod fungují. Je ale potřeba dodržet několik zásad.

1) Buď pozitivní

Vnímej své strachy a negativní myšlenky. Ty poté vědomě vyměňuj za pozitivní. Poslouchej afirmace a i si je nahlas pravidelně opakuj. Naplňuj svou mysl krásnými těhotenskými i porodními příběhy. Prožívej svoji novou realitu s radostí. Čím více pozitivních emocí procítíš během afirmování, tím lépe se zapíší do každičké tvé buňky.

DŮLEŽITÉ: Vyhýbej se všemu negativnímu. Svým negativním myšlenkám a větám, negativním lidem kolem sebe i negativním příběhům.

2) Opakuj, opakuj, opakuj, a důvěřuj

Ke změně je potřeba opakování. Afirmace opakuj a poslouchej co nejčastěji. Vytvoř si z toho zvyk. Afirmace nos u sebe nebo si je nalep někam, kde se často vyskytuješ. Kdykoliv je pak uvidíš, zastav se, uvědom si sebe samu (pomůže ti nádech a výdech několikrát za sebou), a poté si afirmaci řekni nahlas. Vědomě, s láskou a důvěrou ve splnění. Alespoň jednou denně afirmuj i před zrcadlem.

Pozoruj, jak se u afirmací cítíš. Je důležité, aby ses u nich cítila příjemně. Jde totiž o tvé pocity, jak se při dané afirmaci cítíš a jak moc jí věříš. Pokud cítíš, že to někde drhne, přeformuluj si afirmaci tak, aby pro tebe byla uvěřitelná. Můžeš si i změny svých pocitů a emocí zapisovat, abys viděla svůj posun.

DŮLEŽITÉ: Pokud se cítíš nepříjemně, dej si na nějaký čas od afirmací pauzu. Nenuť se do nich. Tvá vnitřní pohoda je velmi důležitá, aby afirmace fungovaly.

3) Vizualizuj

Najdi si čas na pozitivní vizualizace. Představuj si průběh svého těhotenství a svůj vysněný porod. Můžeš si svá přání zapisovat. Vyslovovat nahlas. Dávej si pozor na to, aby veškeré tvé věty byly pozitivní. Vyhni se slovům s „NE“ a slovům s negativním nádechem (např. komplikace, problémy, potíže, atd.). Například místo „Nechci, abych měla komplikované těhotenství.“, vytvoř „Přeji si krásné a pohodové těhotenství.“

4) Poslouchej

Pro ukotvení afirmací je důležité je říkat nahlas. Pro další upevnění si je můžeš i psát vlastní rukou a číst je. A samozřejmě je doporučuji také poslouchat. Čím více smyslů zapojíš, tím lépe.

5) Vybírej si

Vybírej si afirmace, které s tebou ladí. Pročti si afirmace, které máš. Rozlož si je kolem sebe a vyslov je nahlas. Ty, které budeš potřebovat jako první, poznáš. Budou s tebou nějakým způsobem rezonovat. Můžeš si vždy zvolit na nějaké období jen pár afirmací, které vnímáš jako aktuálně nejvíce potřebné. Jakmile ucítíš, že jsi v dané afirmaci ukotvená, najdi si novou a s tou pracuj.

Co dělat, když ti afirmace nefungují

Pokud máš pocit, že ti afirmace nefunguje, zjisti, co ti vadí. Většinou jsou v tom namočené tvé podvědomé programy a limitující přesvědčení. Hledej je a pochop, z jakého důvodu si je udržuješ. Máš-li problém je sama najít a propustit, můžeš se objednat ke mně na kraniosakrální terapii. Ráda ti pomohu.

Ať je požehnáno.

Jsi těhotná a potřebuješ péči o tělo a duši?

Domluv si kraniosakrální terapii nebo jinou péči v těhotenství z mé nabídky.

Objednej si namluvené afirmace včetně afirmačních kartiček pro tvé krásné těhotenství a porod.

Objednej si namluvené hypnoporodní relaxace pro tvé krásné těhotenství, porod a šestinedělí.

Stáhni si zdarma vzor porodního plánu.

Připoj se do mé bezplatné FB skupiny Vítej ženo plné podporujících žen.

Autorka článku:
Lucie Pelíšek, průvodkyně žen mateřstvím a ženstvím
O Mně

Lucie Pelíšek - dula Litoměřice

Archiv článků

Vyber si kategorii, která tě zajímá.

Baví tě mé články?

Přihlas se k odběru novinek a žádný článek ti neunikne.

Zadáním e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko „Přeji si odebírat novinky“ souhlasíš s mými Zásadami pro ochranu osobních údajů a s tím, že tvou adresu zařazuji do své databáze kontaktů. Budu ti posílat informace o novinkách, plánovaných akcích a článcích na blogu. Z odběru e-mailů se můžeš kdykoliv odhlásit v každém zaslaném emailu.